
Manualne tehnike
Različne telesne poškodbe (padci ali udarci), dolgotrajne stresne situacije, neergonomsko urejeno delovno mesto in druge dolgotrajne obremenitve lahko v telesu povzročijo različne spremembe, ki jih organizem ni sposoben odpraviti. Posledice teh sprememb so disfunkcije (nepravilno delovanje) mišično skeletnih struktur, poškodbe vezivnega tkiva, kit in mišic v obliki mišičnega krča manjše ali večje intenzitete ter napetih in skrajšanih fascij – ovojnic telesa.
Take poškodbe človek čuti kot bolečinski sindrom, ki lahko traja le nekaj minut, ur, dni ali mesecev. Tako stanje v organizmu sproži zaščitno, t.i. negativno kompenzacijsko reakcijo (telo dodatno zakrči določene mišice in fascije, da nevtralizira sile, ki so jih povzročile primarno zakrčene mišice), po kateri človek povsem preneha čutiti bolečino in je prepričan, da je povsem okreval. Tako se po poškodbi ponovno začne ukvarjati s športno vadbo oziroma se vrne v normalni življenjski ritem. Vendar pa negativna kompenzacija ne more trajati celo življenje. Posledica tega je lahko spontan pojav bolečine v skupinah mišic in/ali sklepov ali pa bolečino sproži že manjši padec ali obremenitev – gib.
Mesto in intenziteta bolečine se lahko dnevno spreminjata, pojavijo se lahko mravljinčenja, utrujenost, glavoboli, vrtoglavice, pretirano potenje, hladne okončine in vrsta drugih simptomov.
Splošno velja, da so manualne tehnike vse tehnike, ki jih izvajamo z rokami. Terapevt z uporabo rok in s specifičnim strokovnim pristopom poskuša zmanjšati bolečino in mišično napetost, povečati gibljivost, mišično moč in koordinacijo ter s tem vzpostaviti optimalno delovanje gibalnega sistema.
V okviru celostne terapije pri nas izvajamo veliko tehnik, ki delajo prav na mehkem tkivu. Namen terapije je usmerjen v aktivacijo mehanizmov samoregulacije. V telesu se znova začne vzpostavljati prej porušeno ravnovesje, saj telo ponovno dobi boljše »signale« za proces samozdravljenja. Z različnimi prijemi in dotiki spodbujamo telo, da se vrne v bolj naravno držo, kar je za telo manj obremenjujoče in zato tudi neboleče. Učinkovitost je odvisna od pravilne izbire tehnik, ki jih terapevt prilagaja individualno glede na stranko – trenutno in preteklo zdravstveno stanje stranke.
Izvajanje terapije je smiselno, ko se pojavijo telesne težave, povezane s kostno-mišičnim sistemom ali kot posledica prisilne drže. Težave se lahko izražajo ko bolečine, mravljinčenje, mišična napetost, vnetja mišic ali mišičnih narastišč, krči, zmanjšana gibljivost in pokanje v sklepih, glavoboli, migrene, vrtoglavice, druge diagnoze (sindrom karpalnega kanala, bolečine v vratu in/ali ramenih, išias, vnetje ahilove tetive itd.).
- Tehnike pomagajo pri rehabilitaciji športnih in drugih poškodb, izboljšanju športnih rezultatov, stresu in napetosti.
- Terapija je priporočljiva tudi preventivno, saj pomaga izboljšati in vzdrževati dobro psihofizično kondicijo.
- S pomočjo teh manualnih tehnik, se izboljša gibljivost celotnega telesa, bolečine se omilijo, velikokrat celo tudi izzvenijo, popravi se drža, izboljša se splošno počutje in okrepi se imunski sistem.
- Tudi številno obiskov je individualno (v večini 2-3 obiski), odvisno od posameznikovega stanja. Predvsem pa smo naravnani k temu, da obiske prilagajamo sproti, glede na potrebe, odzivnost in cilj.
- Da se zagotovijo terapevtski učinki je dobro, da se držimo navodil, ki jih dobimo med terapijo.
- V prvih dveh dneh po terapiji ni priporočljivo:
- dvigovati in nositi težkih bremen;
- izvajati daljših ponavljajočih gibov
- se ukvarjati s športom in večjimi fizičnimi obremenitvami;
- se izpostavljati prepihu in mrazu (klimatske naprave);
Svetujemo vam:
- pitje zadostne količine vode (poleg ostalih tekočin vsaj 1,5 l vode na dan, razen v primeru, ko vam vnos tekočin omeji zdravnik!);
- spanje vsaj 7 – 8 ur;
- tuširanje z vročo vodo ali uporabo termoforja (glede na navodila).
Ko se po končani terapiji vračate k normalnim aktivnostim, bodite še nekaj časa pozorni na svoje telo. Vse aktivnosti začnite previdno in upoštevajte navodila, ki jih boste dobili ob koncu obravnave.
– Usposobljeni strokovnjak Boštjan
Bownova terapija
Bownova terapija izhaja iz Avstralije in jo tam uspešno uporabljajo že več kot 50 let. Bowova terapija temelji na teoriji, da je telo somatična-emocionalna-energetska enota, ki se lahko pod pravilnimi pogoji samouravnovesi in zdravi. Učinki terapije so hitro zaznani in v večini primerov bolečina preneha, napetost v mišično vezivnih enotah se znatno zniža, otekline se zmanjšajo ali izginejo in klient se počuti veliko bolj sproščenega.
Kdo lahko pričakuje izboljšanje z bownovo terapijo?
Terapije ne uporabljamo samo za zdravljenje že prisotnih motenj in zmanšanje bolečin, ampak jo uporabljamo kot preventiven ukrep, ker hitro zniža živčno napetost v telesu. Ljudje, ki so učinke terapije že občutili, pa jo tudi vključijo v svoj redni plan sprostitvenih metod. Terapija bo zanimala vse ljudi, ki imajo dolgotrajne bolečine in še niso našli uistrezne tehnike, ki jim bi lahko pomagala.
BOWNOVA TERAPIJA JE USPEŠNA PRI ZDRAVLJENJU NASLEDNJIH MOTENJ:
- Športne poškodbe in poškodbe pri nesrečah (kot del rehabilitacijskega procesa)
- Zamrznjena rama / teniški komolec/ sindrom karpalnega kanala
- Bolečine v hrbtu (osteoartritis, skolioza, problemi z vretenci, išias,idr.)
- Bolečine v vratu (npr.nihalna poškodba mehkega tkiva vrata / tenzija)
- Glavoboli / migrene/ sinuzitis
- Sindrom čeljustnega sklepa / bolečine v čeljusti in obraznih mišicah
- Motnje v dihalnem, prebavnem, reprodukcijskem in hormonalnem sistemu (kot komplementarna metoda)
- Kap (pri rehabilitaciji)
- Osteoartritis (zmanjša bolečine, oteklino, poveča mobilnost, normalizira napetost tkiva)
- Dojenčki – kolika, refluks, cerebralna paraliza (pomaga pri sproščanju mišic in vezivnega tkiva).
- Komplementarna terapija pri rehabilitaciji po operacijah (še posebno na sklepih).
Bownovo terapijo vedno več uporabljamo tudi pri lajšanju simptomov pri parkinsonovi bolezni, multipli sklerozi, sindromu kronične utrujenosti, depresiji in anksioznosti (kot komplementarna terapija), neplodnosti (ne pri fizičnih blokadah v reprodukcijskem sistemu).
KAJ LOČI BOWNOVO TERAPIJO OD DRUGIH MANUALNIH METOD ZDRAVLJENJA?
- Nežen dostop do telesa pri aplikaciji bownovih posegov.
- Zaupanje in vzpodbuda bistvene lastnosti telesa , da lahko pod pravilnimi pogoji vzpostavi porušeno ravnotežje, se normalizira in tudi ozdravi.
- Pri sami terapiji stimuliramo mehka tkiva telesa z specifičnimi in nežnimi potezami, ki tvorijo osnovni del vseh bownovih posegov.
- Med serijami bownovih potez so kratki časovni premori.
- Med posegi se telesa ne dotikamo, temveč mu nudimo možnost da se v tem času odzove na vnešene dražljaje.
- Terapijo lahko uporabimo takoj po rojstvu ter pri vseh starostnih skupinah.
- Rezultati so običajno hitri in trajni ter so izraziti na fizični in pogosto tudi na čustveni ravni.
- V večini primerov je potrebno relativno nizko število zdravljen (3-5), da dosežemo znatno izboljšanje.
- Terapija je varna in ne škoduje.
– Usposobljeni strokovnjak Boštjan


Klasična sproščujoča masaža
Tehnika za zmanjšanje stresa in sproščanje telesa. Učinek masaže je največji na mišičju, poveča sproščenost in raztegljivost. Gre za sproščanje napetih mišic telesa z različnimi masažnimi prijemi. Pozitivno fizično delovanje masaže zajema skoraj vsa tkiva. Klasična masaža ima učinek v izboljšani prekrvavitvi in boljšem pretoku limfe, kar je osnova za izboljšanje presnove. To pa se kaže tudi z boljšo prebavo in izločanjem prekomerne vode iz telesa. Moč masaže se prilagaja glede na strankine želje in težave.
– Usposobljena strokovnjakinja Jana
Ročna limfna drenaža
Tehnika limfne drenaže se izvaja s počasnimi, nežnimi, ponavljajočimi gibi s katerimi spodbudimo pretok limfe po žilah in prekrvavitev tkiva. Namenjena je predvsem pospešenemu izločanju odpadnih produktov celic iz telesa. Smer dreniranja poteka vedno v smeri limfnih poti proti večjim bezgavkam. Masira se 45-55 min v problematičnem delu oz. 90 min za boljše čiščenje celega telesa. Zelo dobra je za izboljšanje splošne odpornosti telesa; priporočljiva pa za:
- otekline po operativnih posegih,
- hematome (podkožne izlive krvi)
- zabuhlost,
- zatečene noge pri naravi dela ali venskem popuščanju
- artrozo
- vnetnim revmatizmom,
- migreni, glavobolu,
- po odstranitvi bezgavk pri rakavih obolenjih…
– Usposobljena strokovnjakinja Jana


Športna masaža
Uporablja se za boljše fizično in psihično okrevanje športnikov in rekreativcev po napornih treningih. Je specifična masaža, ki ohranja zdravje športnika in izboljša njegove zmogljivosti.Lahko se jo izvaja tik pred nastopom, za boljšo aktivnost mišice ali po tem za boljšo regeneracijo. Je močna masaža, saj s tem dobimo določene učinke in prodremo tudi v notranja tkiva.
Primarni učinki masaže – sekundarni učinek:
- izboljšana cirkulacija krvi – boljše prehranjevanje celic – hitrejše okrevanje
- bolj elastična vezna tkiva – večje območje gibanja – več moči
- manj prestrašenosti – večja mentalna osredotočenost – boljša koncentracija
– Usposobljena strokovnjakinja Jana
Terapevtka, protibolečinska masaža
Masaža pripomore k zmanjšanju bolečin, večji gibljivosti sklepov, boljši raztegljivosti mišic in nam omogoča skladno ravnovesje telesa v gibanju in mirovanju. Je navadno nekoliko močnejša masaža, se pa prilagaja stranki in težavi. Opredeli se predvsem na področje katero povzroča težave oz. na vse strukture, ki so v povezavi z njo, hkrati pa je v obravnavi pogled na celotno telo in njegovo statiko, držo. Terapevtska masaža je sestavljena iz različnih tehnik masiranja vključuje pa tudi raztegovanje, pritiske, uporabo ventuz, kinezioloških trakov, in drugih pripomočkov za izboljšanje stanja. Stranke jo koristijo največ, saj so po večini že prisotni nekateri problemi, z različnimi tehnikami pa smo v takem primeru tudi najbolj učinkoviti.
– Usposobljena strokovnjakinja Jana


Access Bars terapija
Access Bars terapija je metoda, kjer se z nežnimi dotiki aktivira 32 točk na glavi. Preko sprostitve elektromagnetne energije, se začnejo brisat vse misli, občutki, čustva, blokade, avtomatizmi, omejitve, ki nam onemogočajo, da bi se premaknili naprej na določenem področju življenja.
Kaj vse lahko izboljšamo s terapijo:
- nespečnost, utrujenost, skrbi z denarjem, odnosi, telesne bolečine,
- pomanjkanje energije, izgorelost, zdravje in prekomerno težo,
- spolni odnosi, stres, kreativnost, glavobol, anksioznost in tesnoba, depresijo, panični napad, fobije,…
Za to tehniko terapije sem se odločila da jo izvajam predvsem zaradi današnjega načina življenja, ki je seveda prenatrpan, nasičen s stresom zato nimamo časa sprostiti »glave«, misli, posledično pa se zakrči tudi naše telo in to privede do raznih bolečin, poškodb, otrdelosti, katere pa se trudim kasneje rešiti z raznimi tehnikami.
Medicinska pedikura
Namenjena je odpravljanju težav na stopalih in nohtih, tako pri ženskah kot pri moških. Opravljanje medicinske pedikure zahteva poglobljena znanja, izkušnje in izjemno preciznost. Poleg postopkov katere opravljajo tudi pri estetski pedikuri (čiščenje obnohtnih kanalov, odstranjevanje poroženele kože, lakiranje nohtov…),


Kineziotaping
Je tehnika lepljenja posebnih elastičnih trakov, ki temelji na telesu lastnem naravnem procesu zdravljenja. Učinkovitost takega načina zdravljenja se kaže z aktivacijo nevrološkega in cirkulacijskega sistema. Poseg, ki ga izvedemo z nastavitvijo elastičnih trakov, dovoljuje popolno mišično in sklepno gibanje, kar sproži telesno obrambo in tako poveča možnost okrevanja mišično-kostnega sistema in ostalih struktur.
Princip delovanja:
- Izboljšuje krvno in limfno cirkulacijo,
- poveča območje gibanja sklepa,
- lajša težave s sklepi,
- zmanjšuje bolečino in vnetje,
- normalizira tonus mišic in obsklepnih struktur,
- zmanjšuje krče in možnost mišičnih poškodb.
– Usposobljena strokovnjakinja Jana

Manualne tehnike
Različne telesne poškodbe (padci ali udarci), dolgotrajne stresne situacije, neergonomsko urejeno delovno mesto in druge dolgotrajne obremenitve lahko v telesu povzročijo različne spremembe, ki jih organizem ni sposoben odpraviti. Posledice teh sprememb so disfunkcije (nepravilno delovanje) mišično skeletnih struktur, poškodbe vezivnega tkiva, kit in mišic v obliki mišičnega krča manjše ali večje intenzitete ter napetih in skrajšanih fascij – ovojnic telesa.
Take poškodbe človek čuti kot bolečinski sindrom, ki lahko traja le nekaj minut, ur, dni ali mesecev. Tako stanje v organizmu sproži zaščitno, t.i. negativno kompenzacijsko reakcijo (telo dodatno zakrči določene mišice in fascije, da nevtralizira sile, ki so jih povzročile primarno zakrčene mišice), po kateri človek povsem preneha čutiti bolečino in je prepričan, da je povsem okreval. Tako se po poškodbi ponovno začne ukvarjati s športno vadbo oziroma se vrne v normalni življenjski ritem. Vendar pa negativna kompenzacija ne more trajati celo življenje. Posledica tega je lahko spontan pojav bolečine v skupinah mišic in/ali sklepov ali pa bolečino sproži že manjši padec ali obremenitev – gib.
Mesto in intenziteta bolečine se lahko dnevno spreminjata, pojavijo se lahko mravljinčenja, utrujenost, glavoboli, vrtoglavice, pretirano potenje, hladne okončine in vrsta drugih simptomov.
Splošno velja, da so manualne tehnike vse tehnike, ki jih izvajamo z rokami. Terapevt z uporabo rok in s specifičnim strokovnim pristopom poskuša zmanjšati bolečino in mišično napetost, povečati gibljivost, mišično moč in koordinacijo ter s tem vzpostaviti optimalno delovanje gibalnega sistema.
V okviru celostne terapije pri nas izvajamo veliko tehnik, ki delajo prav na mehkem tkivu. Namen terapije je usmerjen v aktivacijo mehanizmov samoregulacije. V telesu se znova začne vzpostavljati prej porušeno ravnovesje, saj telo ponovno dobi boljše »signale« za proces samozdravljenja. Z različnimi prijemi in dotiki spodbujamo telo, da se vrne v bolj naravno držo, kar je za telo manj obremenjujoče in zato tudi neboleče. Učinkovitost je odvisna od pravilne izbire tehnik, ki jih terapevt prilagaja individualno glede na stranko – trenutno in preteklo zdravstveno stanje stranke.
Izvajanje terapije je smiselno, ko se pojavijo telesne težave, povezane s kostno-mišičnim sistemom ali kot posledica prisilne drže. Težave se lahko izražajo ko bolečine, mravljinčenje, mišična napetost, vnetja mišic ali mišičnih narastišč, krči, zmanjšana gibljivost in pokanje v sklepih, glavoboli, migrene, vrtoglavice, druge diagnoze (sindrom karpalnega kanala, bolečine v vratu in/ali ramenih, išias, vnetje ahilove tetive itd.).
Tehnike pomagajo pri rehabilitaciji športnih in drugih poškodb, izboljšanju športnih rezultatov, stresu in napetosti.
Terapija je priporočljiva tudi preventivno, saj pomaga izboljšati in vzdrževati dobro psihofizično kondicijo.
S pomočjo teh manualnih tehnik, se izboljša gibljivost celotnega telesa, bolečine se omilijo, velikokrat celo tudi izzvenijo, popravi se drža, izboljša se splošno počutje in okrepi se imunski sistem.
Tudi številno obiskov je individualno (v večini 2-3 obiski), odvisno od posameznikovega stanja. Predvsem pa smo naravnani k temu, da obiske prilagajamo sproti, glede na potrebe, odzivnost in cilj.
Da se zagotovijo terapevtski učinki je dobro, da se držimo navodil, ki jih dobimo med terapijo.
V prvih dveh dneh po terapiji ni priporočljivo:
dvigovati in nositi težkih bremen;
izvajati daljših ponavljajočih gibov
se ukvarjati s športom in večjimi fizičnimi obremenitvami;
se izpostavljati prepihu in mrazu (klimatske naprave);
Svetujemo vam:
pitje zadostne količine vode (poleg ostalih tekočin vsaj 1,5 l vode na dan, razen v primeru, ko vam vnos tekočin omeji zdravnik!);
spanje vsaj 7 – 8 ur;
tuširanje z vročo vodo ali uporabo termoforja (glede na navodila).
Ko se po končani terapiji vračate k normalnim aktivnostim, bodite še nekaj časa pozorni na svoje telo. Vse aktivnosti začnite previdno in upoštevajte navodila, ki jih boste dobili ob koncu obravnave.
– Usposobljeni strokovnjak Boštjan

Bownova terapija
Bownova terapija izhaja iz Avstralije in jo tam uspešno uporabljajo že več kot 50 let. Bowova terapija temelji na teoriji, da je telo somatična-emocionalna-energetska enota, ki se lahko pod pravilnimi pogoji samouravnovesi in zdravi. Učinki terapije so hitro zaznani in v večini primerov bolečina preneha, napetost v mišično vezivnih enotah se znatno zniža, otekline se zmanjšajo ali izginejo in klient se počuti veliko bolj sproščenega.
Kdo lahko pričakuje izboljšanje z bownovo terapijo?
Terapije ne uporabljamo samo za zdravljenje že prisotnih motenj in zmanšanje bolečin, ampak jo uporabljamo kot preventiven ukrep, ker hitro zniža živčno napetost v telesu. Ljudje, ki so učinke terapije že občutili, pa jo tudi vključijo v svoj redni plan sprostitvenih metod. Terapija bo zanimala vse ljudi, ki imajo dolgotrajne bolečine in še niso našli uistrezne tehnike, ki jim bi lahko pomagala.
BOWNOVA TERAPIJA JE USPEŠNA PRI ZDRAVLJENJU NASLEDNJIH MOTENJ:
- Športne poškodbe in poškodbe pri nesrečah (kot del rehabilitacijskega procesa)
- Zamrznjena rama / teniški komolec/ sindrom karpalnega kanala
- Bolečine v hrbtu (osteoartritis, skolioza, problemi z vretenci, išias,idr.)
- Bolečine v vratu (npr.nihalna poškodba mehkega tkiva vrata / tenzija)
- Glavoboli / migrene/ sinuzitis
- Sindrom čeljustnega sklepa / bolečine v čeljusti in obraznih mišicah
- Motnje v dihalnem, prebavnem, reprodukcijskem in hormonalnem sistemu (kot komplementarna metoda)
- Kap (pri rehabilitaciji)
- Osteoartritis (zmanjša bolečine, oteklino, poveča mobilnost, normalizira napetost tkiva)
- Dojenčki – kolika, refluks, cerebralna paraliza (pomaga pri sproščanju mišic in vezivnega tkiva).
- Komplementarna terapija pri rehabilitaciji po operacijah (še posebno na sklepih).
Bownovo terapijo vedno več uporabljamo tudi pri lajšanju simptomov pri parkinsonovi bolezni, multipli sklerozi, sindromu kronične utrujenosti, depresiji in anksioznosti (kot komplementarna terapija), neplodnosti (ne pri fizičnih blokadah v reprodukcijskem sistemu).
KAJ LOČI BOWNOVO TERAPIJO OD DRUGIH MANUALNIH METOD ZDRAVLJENJA?
- Nežen dostop do telesa pri aplikaciji bownovih posegov.
- Zaupanje in vzpodbuda bistvene lastnosti telesa , da lahko pod pravilnimi pogoji vzpostavi porušeno ravnotežje, se normalizira in tudi ozdravi.
- Pri sami terapiji stimuliramo mehka tkiva telesa z specifičnimi in nežnimi potezami, ki tvorijo osnovni del vseh bownovih posegov.
- Med serijami bownovih potez so kratki časovni premori.
- Med posegi se telesa ne dotikamo, temveč mu nudimo možnost da se v tem času odzove na vnešene dražljaje.
- Terapijo lahko uporabimo takoj po rojstvu ter pri vseh starostnih skupinah.
- Rezultati so običajno hitri in trajni ter so izraziti na fizični in pogosto tudi na čustveni ravni.
- V večini primerov je potrebno relativno nizko število zdravljen (3-5), da dosežemo znatno izboljšanje.
- Terapija je varna in ne škoduje.
– Usposobljeni strokovnjak Boštjan

Klasična sproščujoča masaža
Tehnika za zmanjšanje stresa in sproščanje telesa. Učinek masaže je največji na mišičju, poveča sproščenost in raztegljivost. Gre za sproščanje napetih mišic telesa z različnimi masažnimi prijemi. Pozitivno fizično delovanje masaže zajema skoraj vsa tkiva. Klasična masaža ima učinek v izboljšani prekrvavitvi in boljšem pretoku limfe, kar je osnova za izboljšanje presnove. To pa se kaže tudi z boljšo prebavo in izločanjem prekomerne vode iz telesa. Moč masaže se prilagaja glede na strankine želje in težave.
– Usposobljena strokovnjakinja Jana

Ročna limfna drenaža
Tehnika limfne drenaže se izvaja s počasnimi, nežnimi, ponavljajočimi gibi s katerimi spodbudimo pretok limfe po žilah in prekrvavitev tkiva. Namenjena je predvsem pospešenemu izločanju odpadnih produktov celic iz telesa. Smer dreniranja poteka vedno v smeri limfnih poti proti večjim bezgavkam. Masira se 45-55 min v problematičnem delu oz. 90 min za boljše čiščenje celega telesa. Zelo dobra je za izboljšanje splošne odpornosti telesa; priporočljiva pa za:
– otekline po operativnih posegih,
-hematome (podkožne izlive krvi)
-zabuhlost,
-zatečene noge pri naravi dela ali venskem popuščanju
-artrozo
– vnetnim revmatizmom,
-migreni, glavobolu,
-po odstranitvi bezgavk pri rakavih obolenjih…
– Usposobljena strokovnjakinja Jana

Športna masaža
Uporablja se za boljše fizično in psihično okrevanje športnikov in rekreativcev po napornih treningih. Je specifična masaža, ki ohranja zdravje športnika in izboljša njegove zmogljivosti.Lahko se jo izvaja tik pred nastopom, za boljšo aktivnost mišice ali po tem za boljšo regeneracijo. Je močna masaža, saj s tem dobimo določene učinke in prodremo tudi v notranja tkiva.
Primarni učinki masaže – sekundarni učinek:
- izboljšana cirkulacija krvi – boljše prehranjevanje celic – hitrejše okrevanje
- bolj elastična vezna tkiva – večje območje gibanja – več moči
- manj prestrašenosti – večja mentalna osredotočenost – boljša koncentracija
– Usposobljena strokovnjakinja Jana

Terapevtka, protibolečinska masaža
Masaža pripomore k zmanjšanju bolečin, večji gibljivosti sklepov, boljši raztegljivosti mišic in nam omogoča skladno ravnovesje telesa v gibanju in mirovanju. Je navadno nekoliko močnejša masaža, se pa prilagaja stranki in težavi. Opredeli se predvsem na področje katero povzroča težave oz. na vse strukture, ki so v povezavi z njo, hkrati pa je v obravnavi pogled na celotno telo in njegovo statiko, držo. Terapevtska masaža je sestavljena iz različnih tehnik masiranja vključuje pa tudi raztegovanje, pritiske, uporabo ventuz, kinezioloških trakov, in drugih pripomočkov za izboljšanje stanja. Stranke jo koristijo največ, saj so po večini že prisotni nekateri problemi, z različnimi tehnikami pa smo v takem primeru tudi najbolj učinkoviti.
– Usposobljena strokovnjakinja Jana

Access Bars terapija
Access Bars terapija je metoda, kjer se z nežnimi dotiki aktivira 32 točk na glavi. Preko sprostitve elektromagnetne energije, se začnejo brisat vse misli, občutki, čustva, blokade, avtomatizmi, omejitve, ki nam onemogočajo, da bi se premaknili naprej na določenem področju življenja.
Kaj vse lahko izboljšamo s terapijo:
- nespečnost, utrujenost, skrbi z denarjem, odnosi, telesne bolečine,
- pomanjkanje energije, izgorelost, zdravje in prekomerno težo,
- spolni odnosi, stres, kreativnost, glavobol, anksioznost in tesnoba, depresijo, panični napad, fobije,…
Za to tehniko terapije sem se odločila da jo izvajam predvsem zaradi današnjega načina življenja, ki je seveda prenatrpan, nasičen s stresom zato nimamo časa sprostiti »glave«, misli, posledično pa se zakrči tudi naše telo in to privede do raznih bolečin, poškodb, otrdelosti, katere pa se trudim kasneje rešiti z raznimi tehnikami.

Medicinska pedikura
Namenjena je odpravljanju težav na stopalih in nohtih, tako pri ženskah kot pri moških. Opravljanje medicinske pedikure zahteva poglobljena znanja, izkušnje in izjemno preciznost. Poleg postopkov katere opravljajo tudi pri estetski pedikuri (čiščenje obnohtnih kanalov, odstranjevanje poroženele kože, lakiranje nohtov…),

Kineziotaping
Je tehnika lepljenja posebnih elastičnih trakov, ki temelji na telesu lastnem naravnem procesu zdravljenja. Učinkovitost takega načina zdravljenja se kaže z aktivacijo nevrološkega in cirkulacijskega sistema. Poseg, ki ga izvedemo z nastavitvijo elastičnih trakov, dovoljuje popolno mišično in sklepno gibanje, kar sproži telesno obrambo in tako poveča možnost okrevanja mišično-kostnega sistema in ostalih struktur.
Princip delovanja:
- Izboljšuje krvno in limfno cirkulacijo,
- poveča območje gibanja sklepa,
- lajša težave s sklepi,
- zmanjšuje bolečino in vnetje,
- normalizira tonus mišic in obsklepnih struktur,
- zmanjšuje krče in možnost mišičnih poškodb.
– Usposobljena strokovnjakinja Jana